Doprovázení a poradenství

»  Doprovázení těhotenstvím:

1) Seznamovací schůzka:

Pokud mne neznáte, sejdeme se spolu a poznáme, zda si „sedneme“.                  

Neutrální místo nebo u Vás doma                                                                         schůzka zdarma / cca 30min                                                      (mimo Strakonice se platí pouze doprava)

2) Poradenství bez doprovodu(osobně, mailem):

Rozsah služeb si určujete sama. Můžou to třeba být:                                                 poradenství 250,–Kč/h

 • pomoc se sestavením porodního přání
 • ucelení představ, očekávání a možností při porodu
 • individuální předporodní příprava
 • doprovod na prohlídku do porodnice
 • právní přehled při poskytování péče v mateřství
 • jak zvládnout akutní situaci vyčkávacím přístupem(spontální potrat)

V průběhu těhotenství vyvstane spousta otázek, na které se mne můžete zeptat. Opravdu pohodové těhotenství bez obtíží zažije málokterá žena, ale i na ty existují osvědčené způsoby, jak je zmírnit nebo odstranit.

»  Provedení porodem:                                                                                                     doprovod  2500,–Kč

Cena zahrnuje – seznamovací schůzku v těhotenství, poradenství(mail), čekání na porod(pohotovost), doprovod k porodu, návštěvu po porodu.

V ceně není zahrnuto:

 • dopravné(3,–Kč/Km),
 • další osobní schůzky (250,–/h).

Pokud se pro mne rozhodnete, vždy uvítám alespoň jednu návštěvu v těhotenství u Vás doma, abych v den porodu jela „na jisto“, abych vás viděla ve vašem přirozeném prostředí, jak se chováte, když se cítíte v bezpečí a uvolněná. Platí to hlavně pro variantu, že budete chtít, abych začátek první doby porodní byla s Vámi doma a do porodnice se nejelo příliš brzy.

V průběhu porodu budu celou dobu s Vámi. Mým úkolem je možnosti nabízet, ale nic vám nebudu nutit. Mohu navrhovat úlevové polohy, využití vody při porodu, míče, aromaterapie, masáží. Do práce zdravotníků nezasahuji, nemluvím jim do ní. Podporuji Vás, abyste svá přání dokázala říci sama za sebe. Já Vám budu možnosti nabízet, ale rozhodovat budete Vy. Je to Váš porod. Vedete ho Vy a Vaše dítě a stále za sebe plně rozhodujete. Po narození dítěte jste to opět Vy, kdo rozhodne ohledně péče o dítě. Mým úkolem je podpora Vašich rozhodnutí.

Z porodnice odcházím + – 2 hodiny po porodu, když se přemístíte na pokoj, nebo když se domluvíme, že už nic nepotřebujete.

»  Poporodní péče:

1) Poporodní návštěva v porodnici nebo doma(pokud o ní budete stát):             platí se pouze doprava mimo Strakonice

Můžeme spolu znovu probrat porod, projít a vyjasnit si co a jak se dělo, jak jste ho zažila vy, jaký byl můj pohled, co vám dělalo dobře nebo naopak co vám nesedlo. Zpětná vazba je pro mne velmi důležitá.

Nabízím své zkušenosti s kojením, s péčí o miminko a sebe, rozpoznání potřeb miminka. Popřípadě nasměruji na další pomoc.

Doporučuji zvláště u prvního miminka. Je lepší naplánovat schůzku s několikadenním odstupem od porodu, kdy je žena už s miminkem doma a ukáží se jí témata, na které se potřebuje zeptat.

2) Pomoc v prvních týdnech po porodu:                                                                           250,– Kč/započatá h

Najednou žena v nové situaci zjistí, že miminko zabere spoustu času a na další věci už nezbývá. Mohu Vám pomoci nakoupit, uvařit, doprovodit Vás kam potřebujete, chvíli pohlídat, než něco vyřídíte(tím se rozumí počkat u kočárku v čekárně, před úřadem a pod.).

»  Jízdné:                                                                                                                                           3,– Kč/Km

– počítejte cestu tam a zpět, Strakonice zdarma, Písek 100,–Kč a dále dle Km

Mohu Vás do porodnice i odvézt, pokud nebudete mít jak se tam dostat.

»  Kde doprovázím:

1) Porodnice:

 • preferuji vstřícné porodnice, jako je v Písku
 • můžeme prodiskutovat Váš jiný výběr

Pokud za přítomnost osoby blízké vybírá porodnice poplatek a klientka se rozhodla do takové jít a platit ho i přes rozhodnutí Ústavního soudu, pak tyto náklady též doprovodu uhradí.

2) Dle individuálních požadavků a přání klientky

 • ambulantní porod nebo porod doma pro mne není sprosté slovo

Pokud ve stejnou dobu rodí dvě klientky, přednost má ta, co se rozhodla pro porod mimo zdravotnické zařízení. Pokud k takové situaci dojde, budu se snažit za sebe nalézt pro druhý porod záskok, který mne zastoupí.

»  Telefonické, mailové poradenství či doprovod v akutní situaci:                                      250,–  až 2500,– Kč dle situace

Neváhejte mne oslovit, když potřebujete doprovodit nebo poradit při náhle vzniklé těžké situaci. S takovou většinou v těhotenství žena nepočítá, či se pro ní musí během několika dní nebo hodin rozhodnout a neví, co dělat. Patří sem např. smutné závěry těhotenství(spontální potrat, zamlklé těhotenství). Nevyhýbám se ani těmto situacím. Nejste na to sama.

»  Doprovod bez předchozí domluvy:                                                                                        2500,–Kč

Může nastat situace, že Vám na poslední chvíli z různých důvodů nevyjde jiný domluvený doprovod a potřebujete někoho na zástup. Zkuste se mi ozvat. Většinou dokáži být velice flexibilní. Cena platí, jako za běžný doprovod.

 »  Záložní doprovod:                                                                                                                       500 – 2500,–Kč

Máte svůj doprovod, ale zrovna vaše dula někam nutně odjela a potřebujete někoho jako pojistku, než se vrátí? Bez výjezdu do týdne 500,– nad týden 1000,–. S výjezdem a vystřídáním vaším doprovodem 1500,- dokončení porodu běžná cena + dopravné.

 »  Poradenství ohledně placenty:                                                                                               návod zdarma či asistence od 250,–Kč

– placentový koktejl, placentová a pupečníková tinktura, kapsle, homeopatický preparát

Kolik bude služba stát Vám ráda sdělím, na požádání dopředu, než jí začnete čerpat.

(Při nezaplacení za služby vystavuji na seznam dlužníků)V případě potřeby mohu doprovázet také anglicky hovořící klientky.
UK_Smallest
    If you need doula services I’m here for you.